Hudba

Stereotyp v pohybu

16. srpna 2011 v 9:10 | Akumakirei

65days of static - Radio Protector

Poprvé jsem na tuhle písničku narazila při předvádění AMV na Animefestu v Brně. S úžasným klipem, vhodně sestříhaným z vícero anime, mě úplně uchvátila, takže po návratu jsem doma zasedla k youtube a začala hledat.
Kupodivu byla Aku jednou šikovná a našla ^^

Ofra Haza

29. října 2010 v 1:19 | Akumakirei
Znovu o sobě dávám vědět. A dávám o sobě vědět to, že jsem v pohodě a usměvavá :) Děkuju i za komentáře u předešlého článku (PS: My name is Brody), na které jsem sice neodpověděla, ale... pomohly mi a ještě jednou za ně děkuju :) Já jsem na ně nechtěla odpovídat stránkovými slohy...
Děkuju i Bohu za podzimní prázdniny, protože jsem se vážně už potřebovala vyspat. Nějak mi přestávají stačit víkendy xD
...

Frou Frou - Holding out for a hero

5. června 2010 v 15:04 | Akumakirei
Fish tree by crouching kitty

Je zvláštní, jak se všechno mění. Nějak si na to nemůžu zvyknout... Připadá mi to jako kdybych se čím dál víc chtěla k těm lidem dostat a přitom se od nich vzdalovala. No, to je jedno. Omluvte slabou chvilku :)
Za oknem konečně svítí sluníčko a já můžu věřit, že to jaro/léto už je tady. Mám déšť celkem ráda, ale každodenní boření se do bahna mi moc na náladě nepřidávalo. Pavouk Mařka spokojeně sedí na lustru ve vedlejším pokoji, moračata s králíkem chroupají seno, pokoj jsem si včera neplánovaně vymalovala, co víc si přát. A přece...

Mouse vs Mouse Trap

22. května 2010 v 11:33 | Akumakirei

Neklikejte prosím na celý článek, dokud neshlédnete celé video.

Daniel Landa - Malá slečna

1. května 2010 v 15:52 | Akumakirei

Je 1. května, máj, ale ne každý ho dnes slaví s někým. Pro ty osamocenější sem přidávám písničku. Já osobně nemám celý den skoro do čeho píchnout, snažila jsem se upravit si trochu ještě nastavení designu, bohužel na ty serepetičky okolo mi jaksi došly nápady. Uvidím, možná ještě něco zkusím vykouzlit v menu, jestli se mi bude chtít.

Fantom opery (The Phantom Of The Opera)

23. ledna 2010 v 21:54 | Akumakirei
Už je to dlouho, co jsem narazila na film The Phantom of the Opera, česky Fantom Opery. Nejdřív mě zaujala maska. Pak popisek filmu. A nakonec úžasná hudba.
Článek o samotném filmu si nechám na později, teď sem vložím jen hudbu. Píseň, která už je zatraceně stará a nazpívaná v několika verzích tolika zpěváky. Tak snad si najdete tu svoji oblíbenou, já si zamilovala tu první z filmu a verzi od Nightwish.


Z filmu The Phantom Of the Opera (Fantom opery)

Další videa pod perexem

Asonance - Ďáblovy námluvy

14. listopadu 2009 v 1:05 | Akumakirei


Jen dvě věty a jedno jméno.

Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.
Karel Čapek

Dobrou noc.

Mad World - Gary Jules

10. listopadu 2009 v 23:44 | Akumakirei


Včera jsem na tuhle písničku náhodou narazila... díky ti, Niky, že jsme se o tom zpívání dohadovaly a pak jedna jistá osoba dodala další materiál... Sice si nedokážu představit, jak to zpíval, ale... svět překvapuje každej den.
Co dodat k písničce... všechno je v ní. Pomáhá na nervy po filmu Requiem za sen... tak já si jdu zase malovat po krabici od džusu, další pomeranč chytil tvář...

Malování pískem

6. listopadu 2009 v 18:33 | Akumakirei
U Hope jsem našla neuvěřitelná videa - jak se dá malovat pískem. S jejím dovolením si to dávám i sem, protože je to nádherné.
Videí je samozřejmě víc, další najdete na youtube.com, já jsem si vybrala jen některá. A celkem jsem váhala, do jaké rubriky to zařadit... asi budu muset trošku vylepšit svoje nastavení.
Více videí pod perexem aneb klikněte na Celý článek.

Za vločkou vločka z oblohy padá...

16. října 2009 v 18:33 | Akumakirei
...chvilinku počká a potom taje.

Ladovská zima - Jaromír Nohavica

Je bílo, všude kam se podívám. Je půlka října... Živote, co ty nám ještě připravíš.

Karel Gott - Být stále mlád

4. října 2009 v 22:12 | Akumakirei

Co dodat... Ať přibývá písniček kolik chce, v kolika jazykách a v kolika zemích... Těch, co má opravdu ten "náboj" a to "něco" v sobě, je málo. Písnička není o tom, jen něco vymyslet, zazpívat a zahrát. Musíte do ní dát duši, srdce, sebe, všechno.
Hledala jsem písničky. Z pohádek, muzikálů... a pak jsem znovu narazila na jméno Karla Svobody. A tak jsem ho zadala do vyhledávání, párkrát klikla a našla tohle... Už dlouho jsem ji neslyšela.
Více asi netřeba slov. Jenom... zamyslete se nad tou písničkou. Čtěte mezi řádky. A na něco přijdete.

Evgeni Plushenko, Edvin Marton - Tosca Fantasy

15. září 2009 v 22:22 | Akumakirei
Miluju večery. Ty chvíle, kdy si můžete sednout a říct: "Nikdo už nic nechce, nic nepotřebuje, nic nemusím dělat." Konečně... A nejlepší je si pustit nějakou krásnou písničku, sednout si třeba s knížkou a vypnout. Takže, já si jdu uvařit čaj, převlíknout se do mého extra mega velkého bílého trika s mimozemšťanama a zahuhňávám se do postele. A když byla řeč o té písničce, tady je ta moje :)

Edvin Marton - The Godfather

8. září 2009 v 16:15 | Akumakirei
Letem světem,
křížem krážem
běhám často,
jak čas káže.

Eh... Dobře, už radši končím. Byl to jen takový nenadálý zkrat mysli... Ale vystihuje všechno, co bych chtěla napsat. Jsem na nervy, jelikož nestíhám... Jsem na nervy, protože jsem unavená. A jsem na nervy, protože už mi to přerůstá přes hlavu. Zase...
Doufala jsem, že ten přechod na střední nebude tak hrozný. Asi by nebyl, kdyby nebyly prázdniny. Kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby... Ale tak trochu jsem hodně vyrazila ze svýho tempa a ejhle...
Tenhle článek píšu hodně narychlo. Za hodinu už se totiž budu potit v jazykovce. A jak to tak vidím, zase půjdu spát kolem půlnoci a ráno budu vstávat o půl šestý. A zase budeme mít dlouhou školu... vlastně školu ne, ale hudebku. Ouvej už!
Proč to sem píšu. Protože na vás myslím, za všeho bych se nejradši ulila, ale nemůžu. Naštěstí bude zase brzo víkend! Oh... jen ještě přežít tu jazykovku, hudebku, školu... a bude to fajn! A ještě jednou, proč to sem píšu? Třeba se najde pár chudáků, kteří jsou na tom podobně. A tak se sobě aspoň můžeme navzájem zasmát. Haha... no jo, dneska nebyl vtipnej den, ale hodně ironickej a upřímnej...
Na povzbuzení... a to nejen mě, sem dávám písničku. Na doplnění sil... kruci, já už se klátím i nad tou klávesnicí.


Britain's Got Talent

1. září 2009 v 15:06 | Akumakirei
Asi jste si mohli všimnout, že zarytě ignoruju data jako 31. srpen a 1. září. Nebudu se tu dojemně loučit s prázdninama ani si stěžovat na školu a spolužáky. Prostě to tak je a já se v tom nehodlám pitvat. Takže místo srdceryvných článků na toto téma jsem si připravila článek o soutěži Britain's Got Talent.
Mnozí z vás určitě sledovali v českých televizích hvězdnou show Česko hledá Superstar nebo X Factor. Britain´s Got Talent je obdoba těchto soutěží, ale tady nemusíte vynikat jen zpěvem. Přes tancování, kouzlení, hraní, napodobování... To se mi na té soutěži tak moc líbí. Všichni se nenarodili se zlatem v hrdle, ale taky něco umí. Taky by chtěli něco předvést.
Jako další plus pro tuhle soutěž počítám věk. Od malých holčiček a kloučků po lidi v úctyhodném věku. Ano, většinou se na ně dívají se shovívavým úsměvem nebo zvednutým obočím, ale pokud něco předvedou, stojí to vážně za to.
Ale co by to bylo za článek bez řádné ukázky. Proto jsem si pro vás připravila a našla několik videí, které ukáží schopnosti, ale u některých bohužel i neschopnosti, přihlášených. Tak směle do toho, nad některými vážně zůstává rozum stát...

Smrtihlav - Holka magor

28. srpna 2009 v 22:45 | Akumakirei
Před týden jsem byla u sestry a dělaly jsme si takovej "mixážní" den xD A já úplnou náhodou narazila na tuhle písničku. Mno... je krásná, nesmírně se mi líbí - uznávám. Asi se najde i někdo, kdo protočí oči v sloup (spíš určitě se někdo takový najde). Co se dá dělat... to ještě nevíte, co na vás chystám. Pokud jde o hudbu, vždycky dokážu překvapit, jen si nemyslete ^^
Asi byste se měli začít bát xD Nebo se spíš budu teď bát já o své zdraví, protože ta minerálka, kterou zrovna piju, je vážně hnusná. Ech... pardon za odbočení, písnička je dole :)


Ten klip mi moc nesedne, ale co se dá dělat...

Lvího krále Kytice...

24. srpna 2009 v 19:44 | modrá-víla
Hledala jsem jednu písničku a náhodou narazila na tohle. Úžasně sestříhaný video ze dvou dílů Lvího krále. Jen mě mrzí, že dvojku jsem neviděla... nu což ^^
Já vím, že kreslený filmy nemají zrovna všichni v oblibě a třeba někomu "konzervativnějšímu" se to třeba nebude líbit, ale já se teda skláním před tím, kdo to stříhal. Ze dvou filmů něco takovýho vytvořit... klobouk dolů.
A pokud si dáte opravdu nahlas, tak věřte, že vám naskučí husí kůže. Tohle říkám z vlastní zkušenosti ;)
Dole je když tak těch pár vět...


Hula song a Hukuna Matata

19. srpna 2009 v 8:19 | modrá-víla
Víte, já vždycky milovala kreslený a animovaný filmy ^^ Prostě... to je moje závislost a čím víc jsem starší, tím je to horší. A jednou jsem tak brouzdala po netu a našla úplné skvosty... Kdo zná, potrhá se smíchy xD

1) Hula song


2) Hakuna Matata - Netrap se


Jedno upozornění: JSEM NORMÁLNÍ! Jen miluju tyhle filmy ^^

Romi Paku - Returnable memories

16. srpna 2009 v 13:27 | modrá-víla


Takže... proč je na tom videu Temari z anime Naruto? Odpověď je jednoduchá - tahle zpěvačka Temari dabuje. Náhodou jsem na youtube narazila na tuhle písničku, když jsem hledala něco s return, ale to je teď jedno...
Tahle písnička je tak úžasně dynamická a plná života, že jsem ji sem okamžitě musela dát, abych ji mohla poslouchat a jen tak na ni nezapomněla.
Asi jste si už všimli, že silné temperamentní hlasy jsou moje xD Tak já doufám, že se líbilo. Já jsem totiž objevila novou závislost xD

東方神起 - ボレロ (Bolero) Piano Version

13. července 2009 v 23:37 | modrá-víla
Náhodou jsem narazila na tuhle písničku a teď ji poslouchám kdykoliv to jde. Bezvadně se u ní píšou povídky... můžu vám prozradit, že teď pracuju na jedný, která má vážně chytla a asi zase bude mít víc částí jako Nevěsty v černém :)
Pro ty, koho to zajímá... bude se to jmenovat Prodavačky úsměvů, název dílka pak vysvětlím přímo u něj :)

Wish you were here

1. července 2009 v 17:58 | modrá-víla
Písnička, kterou jsem poslouchala jako malá. Nikdy jsem nevěděla, kdo to zpívá, až jsem před pár dni na ni náhodou narazila. Po letech jsem ji slyšela znova...
Dávám vám sem dvě verze.


První od Within Temptation.


A druhá od Rednex. Ta pravá písnička s velkým P...
 
 

Reklama