Srpen 2016

Drabble z maratonu

21. srpna 2016 v 6:05 | Akumakirei |  Drabble
V rámci konoha.cz jsem kolem dubna vyhlašovala misi Drabble maraton, kde se sešla spousta krásných příspěvků. Každé kolo mělo své téma a vybrané slovo k použití. Sice jsem jako zadavatel nesbírala body, ale snažila jsem se jít alespoň trošku příkladem a tvořit spolu s ostatními, i když to někdy bylo vážně jen letmé a ne moc přínosné vycucání si z prstu -.-
Ale pro vlastní připomenutí si sem házím své pokusy o drabblátka, abych na ně úplně nezapomněla a neztratila se mi někde v hlubinách složek ^^ (Jsem expert na psaní věcí do dalších věcí a pak v dokumentech nic nenacházím.)

Hlasy; 6/ Číslo neznačí dospělost 2/2

20. srpna 2016 v 17:59 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

4.

Jediným problémem bylo dostat Sakuru do jejich domu, i přes Uchihův výslovný zákaz ze začátku. Jenže Mirae nechtěla svůj plán nechat ztroskotat na jeho pitomém egu.
Věděla, že jedná prohnané, ale už nemohla ucuknout. Účel světí prostředky. Tamae se nesmí nechat zavřít do klece.
Žádný nevinný se nesmí zavírat.
"Sasuke?"
Jeho ztuhnutí bylo důkazem, jak málo ho jeho vlastní žena oslovuje.
"Děje se něco, Mirae?" zeptala se Midori klidně, když se Uchiha neměl k odpovědi. I Mikoto vyšívající v křesle nějaký kus látky přestala v práci.
Bylo nepsaným pravidlem nenechávat ty dva bez dozoru v domě. Starší radu však nenapadlo, že Midori nemá proč utíkat k mladšímu bratrovi, když vyhrála hlavní cenu.

Hlasy; 6/ Číslo neznačí dospělost 1/2

20. srpna 2016 v 17:52 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

1.

"Líbí se ti tu, Mirae?"
Otázka přišla náhle. Bylo zvláštní, jak si tu lidé; a především ženy v některých situacích potrpěly na pravdu a upřímnost.
"Ano, velice," usmála se na tchyni a vrátila se k práci. Jen díky Mikoto a její zálibě v zahradničení se mohla začít realizovat v něčem užitečnějším, než bylo starání se o Uchihu. "Jsem ráda, že se ředkvičkám zadařilo," mávla rukou k záhonu a zabořila prsty do hlíny.
"To ano," souhlasila Mikoto a sundala si rukavice, aby si upravila spadené vlasy do obličeje. "Jen to sluníčko už začíná získávat na síle. Měly bychom asi do týdne postupně vytáhnout všechny, jinak začnou dřevnatět."
"Povedly se," vytáhla Mirae jednu z řádku a přiblížila si ji k očím. "Hned dnes jich dám pár do salátu."
"Jen dej," přikývla Mikoho a zase si nasadila rukavice. "Všimla jsem si, že si často bereš zeleninu od Ukito."
"Ano, jsem s ní spokojená," odpověděla Mirae a vytáhla další ředkvičku. "Nebo je s tím něco špatně?" zarazila se.