Duben 2016

Hlasy; 2/ Než smažeme hranice a vytvoříme nové 2/2

16. dubna 2016 v 22:43 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

4.

Po Okadově návštěvě zbyla mnohým hořká pachuť v ústech, jen Rie se začala pohybovat pomaleji než ostatní; to kvůli ranám do zad, které jí uštědřil soptící Warashi. Warashiho dokazování si mužnosti i velikosti vůdce už všichni poznali, proto mlčí a služebnictvo se jen pokouší své paní nenápadně pomáhat při složitějších úkonech.
Warashiho odjezd do vedlejšího města kvůli obchodu obyvatelé domu uvítali. Rie se může pro jednu noc natáhnout, jak jen potřebuje a rovněž si může dovolit nechat si na bolavá záda dát horké kameny pro uvolnění.
Dům dýchá volněji a svobodněji než jindy, ale přesto se v něm stále prochází černý stín supa, stín Warashiho pobočníka Iwashiho. I supa lze však odlákat.
"Mirae-san!"

Hlasy; 2/ Než smažeme hranice a vytvoříme nové 1/2

16. dubna 2016 v 22:41 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

1.

Dohlížet na práce věnované svému budoucímu domu a nemyslet přitom na ubíhající týdny nebyl úkol, s kterým se Sasuke vyrovnával rád. Otcovo slovo platilo. Hned druhý den najal dělníky a začal přestavovat nepoužívané křídlo hlavní budovy. Pod rukama dělníků rostlo zázemí hodné druhorozeného syna vůdce klanu. Mikoto se spolu se snachou nadchly pro výzdobu a vybíraly vhodný nábytek s doplňky. Skříňky v kuchyni se naplnily novým nádobím, truhly v ložnicích ložním prádlem. Do knihovny v obývacím pokoji Sasuke přenesl ze staré ložnice skromnou sbírku svých knih.
Jak čas ubíhal, práce bylo méně a méně. Až utichla úplně.
Do svatby zbývaly dva týdny.
Čas od času navštívil Sakuru. Její prvotní reakce byla děsivá; po zjištění domluveného sňatku se div nezbláznila a prosila Sasukeho, ať otce ještě přemluví.
Sasuke jí řekl, že je blázen, pokud si myslí, že něco takového nezkoušel.
Druhá reakce byla ještě horší. Prosila, aby si vzal ji.
Týden a půl k ní nepřišel.

Hlasy; 1/ Dítě jako obchod: Ona

8. dubna 2016 v 1:48 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

4.

Chodit k Němu do pracovny byla muka pro všechny; od manželky, po dcery, obchodníky až vysoké hodnostáře. Pracovna už načichla lety nenávisti, intrik a tichého násilí, že ji cítili všichni. Všichni bez rozdílu vědomí, co všechno se v ní mohlo odehrávat. A odehrávalo. Čas v tom pokoji ubíhal zcela odlišně; oběť neměla potuchy o minutách a hodinách. Byla jen pečlivě sledována a zkoumána jako pozoruhodný vzorek pod zvětšovacím sklem, dokud nedošlo na rozhřešení.
Hodnostáři odcházeli jen s mírným mrazením v zátylku. Obchodníci s těžko potlačovanou nervozitou. Sluhové s vyděšenou duší. U rodiny rozhřešení přicházelo ruku v ruce s trestem. Často je nechával odejít po svých; když se rozzuřil, museli je sluhové odklidit. Většinou se však spokojil s cíleným zastrašováním, užíváním si bezmoci své oběti. A pár pro Něho neškodnými ranami.

Hlasy; 1/ Dítě jako obchod: On

8. dubna 2016 v 1:46 | Akumakirei |  Povídka Hlasy

Chtěli nás tvarovat, chtěli nás svazovat, chtěli nám manipulovat myšlenkami.
Chtěli spoustu věcí, ale nikdy jsme jim je doopravdy nedali.
Ty a Já. Oba ve své vlastní hře.

1.

Každá vesnice si zakládá na svých klanech. Ať už jsou loajalní dobrovolně, či vynuceně a podvoleně, zakládá. Fugaku si tento fakt uvědomoval, zatímco hleděl z okna své pracovny na zelené listí stromů v zahradě. Hyuugové, tiše soupeřící s Uchihy o větší hlas a právo při vedení vesnice, se radovali z prohry konkurenční strany. Uchihům zbyla jejich hrdost a prestiž jména. Přibyl jemný dozor Hokage.
Převrat se nepovedl.
Povzdech byl těžký a dlouhý. Fugaku věděl, že může hrát jen s tím, co zbylo - a být rád, že alespoň něco zbylo. Tsunade se zachovala velkoryse; podmínky kapitulace byly konečnou stanicí ve snaze oprášit a opět zviditelnit velikost uchihovského klanu. Mohly být však mnohem krutější. Fugaku nepochyboval, že stát se pokus o změnu za vlády Třetího, už by všichni představitelé klanu z rozkazu toho prašivého psa Danzoua viseli. A on, jako vůdce, by se houpal hodně hodně vysoko a hodně hodně v popředí. Danzou by to rád - a svědomitě - zařídil.