Květen 2010

Básně; Li Po

26. května 2010 v 19:57 | Akumakirei
Perly a růže

Když jsem ráno růže
v hedváb vyšívala,
trošku jsem si vzdychla.
Do prstu mě jehla píchla:
bílá růže
zčervenala.

Li Po

26. května 2010 v 18:54 | Akumakirei
Li Tchaj-po
701 - 762
Li Po

- čínský básník, člen císařské akademie.

Žil v období tchangské dynastie (618 - 906), které je nazýváno "Zlatou dobou čínské poezie".  Narodil se v Sujabu (dnešním Tokmaku na hranicích mezi Turkestanem a Kirgizstanem), které leželo na Hedvábné stezce. Jeho rodina se rozhodla k návratu do Číny začátkem osmého století. Roku 705 se usídlila poblíž města Čcjangmingu (dnes Ťiang-jou) v provincii S'-čchuan.
Li Po byl mimořádně nadaný a oplýval skvělou pamětí. Své vlastní básně začal psát asi ve 14 letech. Ve 20 letech se vydal do hor Min, které jsou na rozhraní mezi provinciemi S'-čchuan a Kan-su, a venoval se zde studiu taoismu pod vedením Mistra Východního Srázu.

[4.] Le parfum de la liberté

24. května 2010 v 21:01 | Akumakirei |  Blog
Avatárek2
Jestli si pamatujete na včerejší vyhrožování novým layoutem, tak jsem to před chvílí splnila.
◘  Není modrý.
◘  Není tak pečlivě promyšlený, originální, nápaditý a graficky zpracovaný. 
◘  Teoreticky je to na poli designu asi celý špatně.
◘  Je mi to úplně fuk.

ID 45857382

23. května 2010 v 17:32 | Akumakirei |  Aktuálně
...
Lazy_townNejdřív si postěžuju, jak jsem hrozně líná. . . . Dobře, stačilo. Ne, vážně.
Abych se přiznala, poslední dobou se mi tady na blogu nechce ale vůbec nic. Říkala jsem si, že bych mohla napsat nějaké články o filmech, co jsem teď viděla; Sin City a dva díly Kill Bill, ale vždycky, když si představím, jak bych měla něco psát, jen třísknu tou hlavou o stůl ještě víc.
Myslím, že radši půjdu s foťákem ven, pokusím se být trochu užitečná a zkusím zachytit tu krásu rozkvetlých jabloní a třešní. Bohužel jsem jaksi fotograf na pytel.

Čím víc se dívám na ten design, tím víc se mi zdá divnější a divnější, říkala jsem si, jak to budu mít hezký a teď mi najednou nějak nesedne. Myslím, že pokud v dohledné době narazím někde na nějaký zajímavý obrázek nebo fotku, jde celá tahle víla Ariel do kytek.

Mouse vs Mouse Trap

22. května 2010 v 11:33 | Akumakirei |  Hudba

Neklikejte prosím na celý článek, dokud neshlédnete celé video.

Na věčné časy

10. května 2010 v 23:33 | Akumakirei |  Experimentální poezie
Za horou, za řekou, v dáli
housličky s píšťalou hrály.
Nedýchej, pospíchej.

Zvony zněly, krvavou
bitvou prováděly
bláznivé mladíky
se stužkami děvčat,
pro šťastné shledání.

Na věčné časy.

Prosba

6. května 2010 v 22:22 | Akumakirei |  Aktuálně
Tak jo... Připadám si jako největší neschopák, ale nenašla by se nějaká ochotná dušička, která by mi vysvětlila, jak mám vložit animaci - Flash sem na blog? Samozřejmě, kdyby to bylo větší video, dala bych to na youtube nebo někam a pak to hodila přes kód sem, ale je to jen banneřík. A já prostě nevím, jak to swf sem dostat. Jsem lama, vím to už dlouho. Prosím, prosím, nevěděl by někdo? Já už prostě nevím... a tak házím prosbičku sem. Díky, když byste měli chvilku, věděli byste a poradili :)
(Určitě to schválně bude něco celkem primitivního, abych se cítila ještě hůř.)

Daniel Landa - Malá slečna

1. května 2010 v 15:52 | Akumakirei |  Hudba

Je 1. května, máj, ale ne každý ho dnes slaví s někým. Pro ty osamocenější sem přidávám písničku. Já osobně nemám celý den skoro do čeho píchnout, snažila jsem se upravit si trochu ještě nastavení designu, bohužel na ty serepetičky okolo mi jaksi došly nápady. Uvidím, možná ještě něco zkusím vykouzlit v menu, jestli se mi bude chtít.