Duben 2010

Já věřila v lepší zítřek, ale on byl už včera.

26. dubna 2010 v 19:35 | Akumakirei |  Aktuálně


Enya - Caribbean Blue

Když začal projekt s tématem týdne, rozhodla jsem se, že je psát nebudu. Nevím, snad jsem zarytý odpůrce psaní na určité téma, nalinkovanou věc, se kterou nemůžu jen tak snadno hnout, obejít ji. Vadí mi to, nedokážu ze sebe vypsat podle sebe to nejlepší. Vím, jednou to budu mít těžké. Ale nechte mě ještě chvíli si rebelovat.
První témata mě dost udivovaly, možná jsem je měla čekat. Peníze, škola, terorismus... Není ke škodě, že se o nich píše, ale ne každému sednou. A minulý týden jsem uviděla ve sloupku slovo Víra.

*oslavný tanec svatého Víta* Jede, jede, jede!

19. dubna 2010 v 17:26 | Akumakirei |  Aktuálně
rock
Ou jé, konečně mi jede net! ^^
Zákon schválnosti - nutně na něho potřebuji kvůli škole a on sabotuje. -_-"
Teď by snad měl jet zase normálně, bohužel občasným výpadkům se neubráním. Chjo, hlavně že už zase jde, aspoň chvíli.
Chtěla jsem na blogu udělat ještě pár změn, jaksi nebyla možnost a teď není čas, tak snad se k tomu dostanu někdy jindy.
Když už tady mám tu rubriku Aktuálně, tak aby mi nezakrněla xD...

Rudé proužky - layout ke stažení

12. dubna 2010 v 20:31 | Akumakirei |  Layout
Nedávno jsem dělala layout, který se nakonec nevyužil. Sice jsem do něho tolik času nevrazila, ale bylo mi tak trochu líto nechat ho někde válet ve složce a pak při nějaké čistce smazat.
Je obyčejný, ale zdá se mi celkem účelný, pokud někdo není schopný si svůj vytvořit, nebo potřebuje přehlednost. Nesnažila jsem se ho nějak plácat obrázkama.
Nejsem majstr, ale když jsem na blogu začínala, bylo mi dobré všechno. A mnozí lidé začínají i dnes.

Red
Ke stažení je zazipovaná složka s obrázky a bonusy jako jsou avatary, oddělovače apod, bavilo mě si s tím hrát. Pochybuju, že někdo využije xD Je tam taky pár screenů z nastavení, hodí se hlavně na kódy barev. Je zakázáno jeho části používat do jiných layoutů a takové ty podobné kecy, kterých vás ušetřím, protože jsou stejně i v Poznámce ve složce ke stažení ;)

Pro případné zájemce: Ať slouží a líbí se :) Pěkný den...

Bylo nás...

11. dubna 2010 v 19:50 | Akumakirei |  Experimentální poezie
Tancovaly na marách
víly svou krvavou písničku
Když vítr utichl
a déšť se skryl,
v mracích slunce ulehlo.
Zbyli jsme jen tři.

Cena prachu - 3. část

10. dubna 2010 v 20:43 | Akumakirei |  Povídka Cena prachu

Tušit neznamená vědět.
Tušit neznamená znát.
Tušit znamená předvídat a prohrávat.

Co necítíš, to neexistuje. Tvůj pokoj je tvé království. Tvůj svět je ochránce. Nedovolí, aby ti někdo ublížil. Tvá bolest je i jeho bolestí.

Za mřížemi čas není. Nepočítají se za nimi minuty, nepočítají se hodiny, nepočítají se dny. Nemá to smysl.
Nic v tom světě nemá smysl. Když tělo opustí mysl, odpor se zhroutí. Není pták v kleci. Je klec v ptáku.

Earthlings

8. dubna 2010 v 0:51 | Akumakirei |  Filmy
Earthlings ~ Pozemšťané
DVD

Typ/žánr: Dokumentární

USA, 2003, 95 min

Režie: Shaun Monson

Hrají: Joaquin Phoenix (hlas)

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu.
Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážení dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkuse, smrt v rodeech a v korridě).
Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde zveřejněna.
(Verze textu z www.CSFD.cz) A teď následuje ta moje. Slabším povahám, žaludkům a těm, co si nechtějí připouštět hrůzy, které páchá sám člověk, doporučuji nečíst dál. Pokud budete pokračovat, veškerou zodpovědnost berete na sebe, protože varování tu je. Použiji fotografie (screeny) z filmu a znovu říkám; ne každý na ně má žaludek.
...

Valenth potvůrky

5. dubna 2010 v 20:32 | Akumakirei |  Něco o mně
Valenth logo
Mé potvůrky z valenth.com. Každá roste svým vlastním životem, vyroste podle toho, čím ji budete krmit. Tady už jsou všechny mnou nastavené, protože vím, jak budou v budoucnu vypadat.
Kdybyste se nudili, nakrmte mi nějakou, prosím. Neříkám všechny, třeba s mým internetem je to na zabití, ale která se vám zalíbí. Děkuju :)

Z vajíček se po 101 hlasech vylíhne malé zvířátko, po 501 dospívá.

Cena prachu - 2. část

4. dubna 2010 v 23:09 | Akumakirei |  Povídka Cena prachu

Život není bolest.
Bolest je jen to, co jsme sami vytvořili.
Bolest je dcera života.

Když svět zčernal a slunce vystřídaly mraky. Neotáčet se a jít. Co necítíš, to není. Co necítíš, to neexistuje.

"Gino." Dveře se dokořán rozevřely, dovnitř vnikl pach vlhké chodby. Usmíval se, když se k ní přibližoval. Seděla na posteli, nehnutě ho pozorovala. Musel se držet, aby nejásal nahlas.
Pokus se zdařil.

[3.] Malá mořská víla

2. dubna 2010 v 20:06 | Akumakirei |  Blog
V minulosti jsem se zmiňovala o novém designu... včera mě to přestalo bavit. Bohužel pro mě není až tak problém si layout udělat, jako spíš ho pak nastavit (ano, jsem lama a nestydím se za to). Proto svoji fantazii musím krotit vzhledem ke svým schopnostem nastavování... Nevypadá to přesně podle mých představ, ale odhodlala jsem se ten minulý změnit, což je znamení, že mi taky není úplně proti srsti.