Září 2009

Kampaň za upřímný úsměv

28. září 2009 v 13:37 | Akumakirei |  Kampaň za upřímný úsměv
Včera byl zvláštní den. Den přetvářky a probuzení. Něco jsem si uvědomila a nebylo to jen u mě. Psaly jsme si s Anaphe o falešných úsměvech. O maskách, které nosíme, které se bojíme odstrčit dolů. Pod nimi je to živé a když se tomu ublíží, bolí to. Moc to bolí.
Zatímco maska se jen poškrábe a sjede to po ní dolů. Jenže bolí si uvědomit i to, že pomyslnou masku opravdu nosíme.
Nechci vám tu dávat kázaní, rýpat se ve vás. Od toho tu nejsem. Je vás chci poprosit. Zamyslete se... zamyslete se nad svými úsměvy. Nad tím, které jsou opravdu od srdce a které jsou falešné.

Mona Lisa v Malování

27. září 2009 v 0:41 | Akumakirei |  Obrázky
Tohle video už jsem párkrát viděla, ale vždycky mi sjede brada až ke kolenům. Jak nakreslit Monu Lisu v Malování. Zdá se to být nemožné. Opak je pravdou. Leonardo da Vinci by se asi divil, že to, co on tak složitě a dlouho kreslil, dnes můžeme nakreslit tak jak můžeme, totiž v počítači, a zabere to "jen" dvě a půl hodiny.
Pokud máte pět minut čas, máte rádi umění a tupé zírání na obrazovku, je to video pro vás.


Monu Lisu jsem viděla v Louvru a vážně - podobá se jí to xD

Fantazie nezná hranic a do hranic blbosti daleko

24. září 2009 v 17:42 | Akumakirei |  Aktuálně
Nesmrtelnosti dosáhne lidstvo za 20 let, tvrdí americký věděc

Obyčejný článek na seznamu. Nemám v úmyslu se hrabat v jeho obsahu a spekulovat, zda tak vážně bude nebo je to jen fantazírování.
Tenhle můj příspěvek bude o nesmrtelnosti blbosti... Prostý článek na pobavení.
Jsem zvyklá najet si na diskuzi, protože tam se většinou pobavíte ještě víc, než u čtení článku. A ono vážně. Nejvíc "bonusovaný" a odsouhlasený komentář:

Karty padají ze stolu... domeček se hroutí

23. září 2009 v 19:03 | Akumakirei |  Aktuálně
Nevím, co vládne světem, ale mnou vládne error. Štve mě, že se cítím jak domeček z karet. Něco bez valných základů. A štve mě ještě víc, že to sem píšu.
Teď si dáme mini lekci mé oblíbené psychologie. Mezi obranné mechanismy člověka patří reaktivní výtvory. Kdo neví, co to znamená, hned vysvětlím.
Zjednodušeně... V mládí jste pili alkohol. Ve stáří proti němu zuřivě bojujete. Jinačí příklad... Matka, která má pocity viny za to, že nechtěla svoje dítě, je pak může rozmazlovat a přehnaně ochraňovat. Ujišťuje tak dítě o své lásce a ujišťuje i sama sebe, že je dobrou matkou.
Co tím chtěl básník říct? Zastíráte... Vytváříte si způsoby chování, které jsou protikladem k tomu, co opravdu cítíte.
Zjednodušeně vysvětleno!
A jsem tím chtěla říct já? Chovám se abnormálně vesele. Usmívám se. Copak z toho asi plyne...
Je to na pytel... Je to na draka... Je to na co chcete.
Ty největší rány pocházejí odkud je člověk nejmíň čeká. A proto... kašlete na to. Jo, teď tu přesvědčuju i sama sebe.
Ať zvoráte už skoro cokoliv, vždycky může být hůř. Nebo aspoň většinou. Přeberte si to jak chcete. Nebo nad tím klidně jen mávněte rukou. Aku se potřebovala vypsat, potřebovala, aby ji na chvíli opustil falešnej úsměv. Protože si všichni myslí, jak jsem veselá. Jak jsem v pohodě.
Dívejte se víc na lidi kolem sebe. Nezdá se to, ale spousta z nich jsou dobří herci.

I see a darkness

19. září 2009 v 19:24 | Akumakirei |  Na téma Naruto
Upozornění: Hodně silná Naruto fanfikce. Ten, kdo toto anime nezná, asi bude úplně mimo.
Pozor! Pro ty kdo se dívá, může obsahovat spoilery.

Mám je doma!

16. září 2009 v 21:59 | Akumakirei |  Aktuálně
Prostě se musím pochlubit xD Celý odpoledne tady vyskakuju radostí do stropu, že je mám vážně u sebe. A koho vlastně?

Evgeni Plushenko, Edvin Marton - Tosca Fantasy

15. září 2009 v 22:22 | Akumakirei |  Hudba
Miluju večery. Ty chvíle, kdy si můžete sednout a říct: "Nikdo už nic nechce, nic nepotřebuje, nic nemusím dělat." Konečně... A nejlepší je si pustit nějakou krásnou písničku, sednout si třeba s knížkou a vypnout. Takže, já si jdu uvařit čaj, převlíknout se do mého extra mega velkého bílého trika s mimozemšťanama a zahuhňávám se do postele. A když byla řeč o té písničce, tady je ta moje :)


Edvin Marton - The Godfather

8. září 2009 v 16:15 | Akumakirei |  Hudba
Letem světem,
křížem krážem
běhám často,
jak čas káže.

Eh... Dobře, už radši končím. Byl to jen takový nenadálý zkrat mysli... Ale vystihuje všechno, co bych chtěla napsat. Jsem na nervy, jelikož nestíhám... Jsem na nervy, protože jsem unavená. A jsem na nervy, protože už mi to přerůstá přes hlavu. Zase...
Doufala jsem, že ten přechod na střední nebude tak hrozný. Asi by nebyl, kdyby nebyly prázdniny. Kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby... Ale tak trochu jsem hodně vyrazila ze svýho tempa a ejhle...
Tenhle článek píšu hodně narychlo. Za hodinu už se totiž budu potit v jazykovce. A jak to tak vidím, zase půjdu spát kolem půlnoci a ráno budu vstávat o půl šestý. A zase budeme mít dlouhou školu... vlastně školu ne, ale hudebku. Ouvej už!
Proč to sem píšu. Protože na vás myslím, za všeho bych se nejradši ulila, ale nemůžu. Naštěstí bude zase brzo víkend! Oh... jen ještě přežít tu jazykovku, hudebku, školu... a bude to fajn! A ještě jednou, proč to sem píšu? Třeba se najde pár chudáků, kteří jsou na tom podobně. A tak se sobě aspoň můžeme navzájem zasmát. Haha... no jo, dneska nebyl vtipnej den, ale hodně ironickej a upřímnej...
Na povzbuzení... a to nejen mě, sem dávám písničku. Na doplnění sil... kruci, já už se klátím i nad tou klávesnicí.Britain's Got Talent

1. září 2009 v 15:06 | Akumakirei |  Hudba
Asi jste si mohli všimnout, že zarytě ignoruju data jako 31. srpen a 1. září. Nebudu se tu dojemně loučit s prázdninama ani si stěžovat na školu a spolužáky. Prostě to tak je a já se v tom nehodlám pitvat. Takže místo srdceryvných článků na toto téma jsem si připravila článek o soutěži Britain's Got Talent.
Mnozí z vás určitě sledovali v českých televizích hvězdnou show Česko hledá Superstar nebo X Factor. Britain´s Got Talent je obdoba těchto soutěží, ale tady nemusíte vynikat jen zpěvem. Přes tancování, kouzlení, hraní, napodobování... To se mi na té soutěži tak moc líbí. Všichni se nenarodili se zlatem v hrdle, ale taky něco umí. Taky by chtěli něco předvést.
Jako další plus pro tuhle soutěž počítám věk. Od malých holčiček a kloučků po lidi v úctyhodném věku. Ano, většinou se na ně dívají se shovívavým úsměvem nebo zvednutým obočím, ale pokud něco předvedou, stojí to vážně za to.
Ale co by to bylo za článek bez řádné ukázky. Proto jsem si pro vás připravila a našla několik videí, které ukáží schopnosti, ale u některých bohužel i neschopnosti, přihlášených. Tak směle do toho, nad některými vážně zůstává rozum stát...