Naruto - má první "recenze"

27. srpna 2009 v 14:33 | Akumakirei |  Naruto
Vím, že jsem vám slíbila ještě nějaké články o anime a manze, ale nejdřív bych tady chtěla zveřejnit tuhle recenzi.


Já sama osobně jsem se na anime začala koukat asi před rokem, když mě kamarádka bombardovala obrázkama a neustále mi vysvětlovala, kdo je kdo. A pak mi poslala i odkaz, abych se mrkla na první díl. Prvních pět vteřin jsem nevěřícně zírala na obrazovku a hlavou mi letěla jediná myšlenka. Co to je proboha za kravinu?! A asi po šesté vteřině jsem se začala smát... od té doby anime prostě zbožňuju.
Pamatuju si, že to bylo někdy na konci prázdnin, protože jsem se rozčilovala, že se na to nemůžu dokoukat. Ech... ono těch 220 dílů + asi 70 dílů Shippuudenu* vážně zabere trochu času ^^ A já v té době nechápala, že to jde stáhnout... Takže jsem jako úplná baka* vždycky čekala, až mi zase milé magevideo odpustí 72 minut a budu se moct koukat dál. Každý začátek je těžký...
Ale abych tady zbytečně nemluvila o svých začátcích a dostala se ke slíbené recenzi... Mnoho lidí už Naruta asi zná, ale pořád se setkávám s těmi, kterým to nic neříká, nebo, nedej bože, se na něho koukají na Jetixu, kde je ten dabing vážně přišerný. Jednou jsem se u něho málem udusila pizzou, jelikož jsem Lejdy Tsunade a Hinátu nemohla překousnout, a následně to vypla.
Takže...
Narunápis
Před mnoha lety zaútočil na Konohu (Skrytou vesnici v listí) devítiocasý démon Kyuubi, který vzhledem připomíná lišku. Zničil skoro celou vesnici, a proto byl její vůdce, Čtvrtý Hokage, donucen k použití riskantní techniky. Zapečetil démona do právě narozeného chlapce jménem Uzumaki Naruto a sám zemřel. Vesnice byla v bezpečí...

Kyuubi no Youkou - Král ocasých démonů

S Narutem se setkáváme po dvanácti letech, v době, kdy má dělat zkoušky na akademii a případně se stát geninem, což by znamenalo, že by se mohl dostal do čtyřčlenného týmu a plnit zadané mise. Bohužel... Narutovi se zkoušky moc nevedou, u dvou už propadl a čeká ho třetí... poslední.
Můžeme se tu setkat s lidmi, kteří Narutovi dokonce nepřejí, aby akademii zvádl, protože v něm stále vidí liščího démona a straní se ho. Naruto je osamělý... rodiče nemá a ostatní děti mají zakázáno si s ním hrát. Proto na sebe poutá pozornost v podobě různých lumpáren. Bohužel to asi není to nejlepší řešení...
Naštěstí Naruto přece není jen tak sám. Jeho učitel Iruka k němu chová velkou náklonnost, i když mu Kyuubi v dětství zabil rodiče. Iruka v Narutovi nevidí démona, bere ho spíš jako svého syna nebo mladšího bratra. A právě on mu odhalí jeho minulost... tajemství, o kterém neměl ponětí, tajemství, proč se ho všichni tak bojí a straní.

I když Naruto nezvládne ani poslední třetí zkoušku, nakonec se geninem stane. Za zvláštních okolností... Ale to jsme teprve na začátku. Genin je první zdolaný schůdek v řadě dalších. A to už budou pořádné schody... Třeba se mu jeho sen stát se nejmocnějším Hokage, vůdcem Listové, splní. Kdo ví...

Naruto v plné kráse ^^

Stručný počáteční děj... nebojte, když mi to kamarádka poprvé vysvětlovala, taky jsem jen tupě přikyvovala a uvnitř si myslela svoje. Ale ono to opravdu má duši... Tohle anime je něco, co vás chytne a nepustí. Já jsem toho důkazem. Na Naruta se dívám už asi rok a stále se řadí k mým nejoblíbenějším anime.
Vtipné scénky, bojové scénky, scény na zamyšlení... to všechno na vás čeká. Překrásný a složitý svět ninjů... pravých shinobi i obyčejných lidí. To, co čekáte, se určitě nestane. To, co nečekáte, se stane. Co víc dodávat. Zatím mám jen dvě opravdu oblíbená anime. A tohle je jedno z nich...
Opravdu doporučuji shlédnout. Možná vás vyděsí prozatímní počet dílů - 220 dílů + 123 dílů Shippuudenu + 460 dílů mangy + několik filmů - ale je vážně na co koukat. Díly mangy a Shippuudenu neustále přibývají a já jsem stále nucena se na ně dívat. A možná vám udělám radost... na filmy se dívat nemusíte, s dějovou linií seriálu nemají nic společněho xD

* Shippuuden je pokračování seriálu po několika letech... ech, zhruba po třech, setkáte se už s dospělejšími postavami. Ale pokud neshlédnete těch 220 dílů předešlých, tak se na něho ani nemusíte koukat.
* baka znamená hlupák nebo pako ^^

Tady máte porovnání. Vlevo Naruto ze Shippuudenu. Jo jo, vyrostl xD

Možná se vám zdá, že jsem toho nakonec ani zas tolik nenapsala, ale já vám opravdu nemůžu prozradit děj dopředu. Nebo můžu, ale co z toho pak budete mít, jestli se na to vážně kouknete.
Pokud opravdu máte zájem, tak vám doporučuju stránku hokage.cz, tam najdete všechny díly od začátku až po teď online. A dokonce už tam jsou i jiné odkazy na videa než je megavideo. Tak byste to měli bez limitu, bez omezení. Já nevím jak vy, ale mně se zdá celkem zbytečný těch dohromady asi 343 dílů stahovat. No, je to na vás :)

Ještě jedno upozornění... Ta hudba je vážně úžasná. Sice mám výhrady oproti některým openingům a endingům (to je divný skloňování xD), ale některé písničky jsou krásné.
A další upozornění... dávejte si pozor na postavy. Jsou bezvadně propracované se skvělými charaktery a ani po těch 343 dílech o nich budete vědět jen něco. Tak lehce svá tajemství nevydají ;)

Sadness and sorrow
Písnička, která se dává k většině smutným okamžikům v anime. To je prostě... úžasný. Tak jsem si to zamilovala, že jsem si našla noty a podobnou verzi hraju na klavír :)

Myslím, že jako "upoutávka a recenze" by toto mohlo stačit. Možná ještě dodám nějaké obrázky a hudbu... Tak já doufám, že se vám to dobře četlo, já jsem si s tím dala neuvěřitelnou práci a trvalo mi to celkem dlouho. Tak snad... dobrý :)
A na závěr udělám takovou jednu věc a to.... odtajím identitu té "kamarádky, co mě k tomu dotáhla"! Ano, Anaphe, dívám se na tebe. Ty za to můžeš! xD Díky tobě jsem objevila krásnej svět anime, mangy a... něčeho skrytého. Díky ti :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sabi | Web | 28. srpna 2009 v 10:37 | Reagovat

Hezky jsi to napsala, konečně už to trochu začínám chápat =) Určitě jsi si s tím dala zase hodně práce, ale dobře odvedené.
Ta hudba je hezká. Vážně.

2 Aku | Web | 28. srpna 2009 v 17:21 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se ti to líbilo a trošku si z toho něco pochopila, jelikož já na vysvětlování moc nejsem ^^
Práci jsem si s tím dala obrovskou, psala jsem to asi dvě hodiny, což je víc času, než strávím třeba nad některou svou povídkou xD
Díky za uznání, trošku mě mrzí, že třeba i ostatní nenapsali, jestli jim se to aspoň kapku líbilo nebo ne. Upřímně napsali. Tobě jsem moc vděčná, sabi :) Děkuju

3 Hope | Web | 28. srpna 2009 v 18:05 | Reagovat

Seš dobrá... Asi se na to začnu koukat xD... Vážně moc dobře napsaný... A už u Anaphe mě zaujaly její povídky na tohle téma, tak... Možná to časem všechno i pochopím... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama