Květen 2009

Co nového?

31. května 2009 v 0:22 | modrá-víla |  Aktuálně
Nejprve bych chtěla napsat, že od pondělí do pátku tu nebudu. Ano, opět se účastním výměnného pobytu, tenokrát ale v ČR. Žádné nové články tedy nečekejte.
Jako druhou věc... Přihlásila jsem se do SONK, což je soutěž o nej knihu. Je nás devět a samozřejmě si určitě všichni pilně shánějí hlasy. Mezi všemi těmi knihami jako je Stmívání, Juli je cool, Rozbřesk atd. je ta má taková zvláštní, ale já ji mám moc ráda. Nechci vás prosit o hlasy, říkat, že ta moje knížka je nej, jen by mě zajímalo, kolik lidí ta kniha třeba zaujme a přečte si ji...
Jo, přestanu dělat tajemnou, jakouže knížku jsem vůbec přihlásila xD Jedná se o Uranový gulag-Jáchymovské peklo od Zdeňka F. Šedivého. Moc zajímavá knížka, sice poněkud drsnějšího rázu, ale jinak zajímavá... Sice to byla povinná četba na téma totalitní literatury, ale četla jsem ji ráda, nemusela jsem se do toho nutit.
Takže, je na vás, jestli pro mě hlásnete. Já to od začátku beru tak, že to prostě nevyhraju xD ale spíš chci udělat reklamu téhle knize. Protože popisuje hrůzy, které se staly. Hrůzy, které by se neměly opakovat... Hrůzy, které doufám, se už nestanou...
Pokud chcete hlasovat/mrknout se/či něco jinýho, odkaz je zde.

Tři pohledy od války - 1. část

29. května 2009 v 20:28 | modrá-víla |  Na téma Naruto
1.část
Já válku nechtěla, já z TAMTĚCH nebyla...

Susan Boyle - Britains Got Talent 2009

25. května 2009 v 21:50 | modrá-víla |  Hudba
Jak začít. Snad jen... toto video jsem viděla o víkendu a přiznávám - vyrazila mi dech. Až si to video pustíte, musíte na něho ještě kliknout, aby bylo na youtube ;) Jinak se nepřehraje.


Jak se dalo čekat-ostatní jí soudili podle toho, jak vypadá. Ne podle toho, co měla v sobě. Děkuju jí za to, že dokázala, aby všem spadly brady. Jelikož i "obyčejní" lidé mají krásu ukrytou uvnitř sebe a Susan to dokázala za nás za všechny. Obdivuju ji... a moc.


Mám hudební sluch a odmalička jsem cepovaná k tomu, abych rozeznávala "dobrou" hudbu a "tu ostatní." Hloupé rozdělení, ale takhle se to teď lépe pochopí. Susan, já se klaním. Upřímně. Tohle je hooodně těžká písnička, na kterou by si možná netroufli ani naši zpěváci.
Ona to zazpívala... po svém, krásně, s citem a srdcem. A já moc děkuju, protože podle mě ona bojuje za nás za všechny. Za ty, které ostatní odsuzují...

4. kapitola - Zapomenutá legenda ožívá

23. května 2009 v 19:20 | modrá-víla |  Povídka Tajemství dávné minulosti
tajemství dávné...
4. kapitola - Zapomenutá legenda ožívá

Ta, o které se nemluví

19. května 2009 v 20:01 | modrá-víla |  Na téma Naruto
Možná se nikdy neměla narodit, pak by její život nebyl tak složitý. Jenže ona vyrostla s jediným cílem, být nájemný vrah a už nikdy nepocítit lítost či lásku. Tohle není romantický příběh, tohle je život plný krutosti, který zažila.

Aleš Brichta-Dívka s perlami ve vlasech

19. května 2009 v 19:52 | modrá-víla |  Hudba
Už stará písnička, ale tím svoje kouzlo rozhodně neztratila. Pořád je krásná...


Rána pod pás

18. května 2009 v 17:41 | modrá-víla |  Aktuálně
Celkem mě zklamalo, že jsem byla napadena za komentář, u kterého jsem zjistila, že jsem ho nepsala. Nevím, kdo se podepsal mým jménem, ale dost mě to vytočilo. Navíc u článku, který je hodně smutný a ještě to kritizovat a navíc s chybou.
Všimněte si komentáře číslo 6.

Zajímalo by mě, kdo se podepisuje mojím jménem a uvádí adresu mého blogu jako svoji. MÝM jménem něco kritizuje. Autorkám blogu se omlouvám, ale tohle jsem vážně nepsala. Mělo by se to dát zjistit i podle IP adresy u komentu. Děkuju, že jste se ozvaly, i když naštvaně xD, ale mě naopak naštvalo tohle.
Myšky je mi líto, napsaný je to normálně, trapný mi to nepřipadá.

Rubriky

18. května 2009 v 17:37 | modrá-víla

Zde naleznete staré rubriky, do nichž se přispívalo v začátcích blogu, rok 2007 až 2009.
Dnes neaktuální, ale pro doplnění jsou zařazeny.


3. kapitola - Když pochopíš to, cos neviděl

18. května 2009 v 15:19 | modrá-víla |  Povídka Tajemství dávné minulosti
tajemství dávné...
3.kapitola - Když pochopíš to, cos neviděl

Jsem zpět...

18. května 2009 v 14:40 | modrá-víla |  Aktuálně
Aku je zpět!
Přesně jak zní nadpis, jsem zpět a opět vás začnu otravovat xD Týden v Anglii byl úžasnej, ale jsem hrozně unavená. No, přivezla jsem si spoustu suvenýrů, prospektů, fotek, zážitků a hlavně nových nápadů. Zřejmě se dočkáte pokračování povídek a kupodivu básniček. Já jsem ale na básnění lama, tak je nečekejte moc brzo :) Všechno bude podle času.
Musím se přiznat, že jsem už celkem měla absťák, když jsem nemohla psát na počítači a tak nějak jsem byla oddělená od ostatního dění. No, doufám, že jste rádi, že jsem tady.
PS.: Přání se splnily, jsem v poho a asi jsem tam nic nezapomněla xD

Oznámení

8. května 2009 v 20:55 | modrá-víla |  Aktuálně
Aku vyklízí pole aneb týden tu nebudu.
Ano, ano milí lidičkové, týden tu nebudu, neozvu se a asi ani nic nepřidám. Jedu do zahraničí a pochybuju, že bych se dostala na internet nebo na něj dokonce měla čas. Nebojte, že jsem na blog zapomněla, nikoliv. Budu na něj myslet dnem i nocí xD
K nadpisu. Ten kdo četl moji spoluautorskou povídku Nezapomeň jít dál ví, že na jedné stránce jsem známá jako Akumakirei. Někdo mě přezdívá Aku, někdo Kirei, ale mám radši to první. Vysvětlení k tomu, abyste se nedivili ;)
Doufám, že to ve zdraví přežiju, domluvím se a v pořádku se vrátím. A nic tam nenechám, protože na ztrácení věcí jsem expert. Tyto čtyři přání a jsem klidná. Tak se mějte hezky a nezanevřete na mě :D
Za týden mě tu máte v celé kráse :P

Nevěsty v černém

8. května 2009 v 20:41 | modrá-víla |  Povídka Nevěsty v černém
Někdy je vše jinak, než se zdá. Úsměv skrývá slzy, radost skrývá smutek, lež skrývá pravdu. Lidé jsou různí, některé známe, některé míjíme, některé nenávidíme.
Generaci po generaci nešťastně provdávané za neznámé muže. Slovo hlavy rodiny přece platí, a tak mladým ženám nezbývá nic jiného, než se podvolit. Léta po letech tiše souhlasící, dusící v sobě pravé já, až dojde na další spojení dvou klanů. Zrodí se nenávist i tentokrát a vše se bude opakovat?

Ehm, já vím, že VÁS určitě napadlo, co zase napadlo... Abych řekla pravdu, není to jen chvilkový nápad, s touhle myšlenkou si už pohrávám hodně dlouho. Ale konečný nápad ve mě uzrál, když jsem v obýváku míjela televizi a viděla asi 10 vteřin ze série "Sňatky z rozumu." Někomu to bude asi připadat šílený, ale berte to jako mé "vypsání."
Vlastně by to ani neměla být série, vyjde to maximálně na dvourázovku, (moji první ) protože to nechci nijak zbytečně rozepisovat, rozpitvávat a další věci. Byl to jen nápad, ze kterého se něco zrodilo a podle toho, jak to dopíšu, tak to možná zveřejním. Pokud byste chtěli ukázku, tak ty první dvě věty v upoutávce pocházejí z té povídky.
Váhám, jestli to mám vůbec zveřejňovat, vůbec dopisovat... Ne, dopsat to musím, jinak bych neměla klid, ale nevím, zda to vůbec někdo bude číst kromě mě. Už jsem to posílala jedný kámošce, aby se na to podívala a ta prohlašovala, že je to krásný, ale pořád mi v hlavě lítá to slovíčko nevím. Opravdu nevím...
Budu moc vděčná za podporu, abych věděla, zda to má cenu se s tím tak patlat, nebo zda to budu psát jen pro sebe. Tak se nebojte psát komenty, i kdyby v nich bylo jenom jo nebo ne :)

Nezapomeň jít dál

8. května 2009 v 20:33 | modrá-víla |  Na téma Naruto
I když ztratíš vše, pořád ti něco zbývá. Život. A svůj život nesmíš jen tak promrhat, protože je stále naděje, že může být lepší.

Když se daří...

2. května 2009 v 17:27 | modrá-víla |  Aktuálně
Zdravím vás v novém měsíci. Ano, duben skončil a nastal květen. Pro někoho hektické období, pro někoho to nejlepší. Pro mě asi to první. Ale abych nepředcházela. 30.duben je v našich myslích zapsán jako pálení čarodějnic. I já se měla zúčastnit bezva akce, bohužel ten den zrovna lilo jak z konve a tak bylo všechno zrušeno.

10. kapitola - Jednou si vzpomeň, Rudá

2. května 2009 v 17:13 | modrá-víla |  Povídka Nepolapitelná mrcha
nepolapitelná mrcha
10. kapitola - Jednou si vzpomeň, Rudá