Prolog

15. dubna 2009 v 23:15 | modrá-víla |  Povídka Tajemství dávné minulosti

Byl to úplně obyčejný den. Ptáci zpívali, slunce svítilo a vesnice se nacházela v mlžném oparu rána. Nikdo ještě netušil, že brzy se vše změní. Netušili, že se jejich životy ocitnou na kolotoči událostí a budou mít co dělat, aby se z něho dostali. Tento den totiž bude výjimečný pro hodně lidí.


Mladá dívka se nejistě zastavila před mohutnou bránou, ale nakonec si dodala odvahy a vstoupila do vesnice. Bylo ještě brzy, proto narazila jen na spící stráž. Zatím si jí nikdo nevšímal. Chtěla udělat další krok, ale jeden ze strážných se probudil a promnul si oči. Dívenka sebou trhla a skočila za blízký keř.
Nikdo netušil, že to samé se děje v jiné velké vesnici…
Druhá dívka stejného věku se schovávala za domem. Nechtěla aby jí někdo objevil. Bylo sice brzo ráno, ale několik lidí už vzhůru bylo. Dívka byla nevyspalá, ale nechtěla usnout. Přesto však věděla, že jí dříve nebo později najdou. Jakmile uslyšela, že někdo přichází, hbitými skoky přeběhla ještě prázdnou ulici a schovala se za mohutným stromem. Vyskočila nahoru do větví a na jedné z nich se uvelebila. Oči se jí zavíraly a ona se spánku už dál nemohla bránit.
Ve dvou různých vesnicích probíhal téměř totožný scénář. Tmavovlasá dívka tvrdě spala za hustým keřem a světlovlasá na vysokém stromě. Jejich poklidný spánek však neměl mít dlouhého trvání. Stráže v Listové se probudily a chtěly odpovědi, stejně jako stráže v Písečné.
Jakmile je však probudili a zeptali se jich na cíl cesty, nastávala opět stejná reakce obou dívek. Ucukly a rychle se snažily z místa zmizet. To se jim však nepovedlo za chvíli už visely ve spárech strážných obou vesnic.

Situace v Konoze
"Copak, že se tady promenáduješ tak sama?" zatřásl s dívkou strážný. "Nech ji, Kotetsu, nevidíš, že se tě bojí?" ušklíbl se druhý. "Zato tebe ne, co? Nech to na mě, Izumo. Jakpak se jmenuješ, maličká?" otočil se zpět na dívku. Ta jen vytřeštila oči a uskočila. "Co je to s tebou?" zamračil se Kotetsu.

Situace v Suně
Druhá dívka si spokojeně spala na větvi, ale delší spánek jí nebyl dopřán.
"Hej, ty tam! Vzbuď se a pojď dolů!" zakřičel pod stromem jakýsi shinobi.
Dívka se probrala se podívala se pod sebe. Byl to strážný brány a s ním byla ještě žena. Oba vypadali, že je ranní mrtvice z toho, že se jim do města dostala cizí osoba.
"Tak pojď dolů nebo si tam pro tebe vylezu sám!" začal strážný ztrácet trpělivost.
Dívka viditelně zbledla, ale přesto slezla dolů. I když však stála na pevné zemi, byla přitisknutá co nejvíce ke stromu.
"Pojď blíž," přikázal jí první strážný a vypadal ještě výhružněji.
"Nech ji, Miky, bojí se tě," usmála se žena a uchopila dívku jemně za ruku.
Ta však ucukla a vylezla opět na strom.
"A tebe se nebojí, že Kiraro?" ušklíbl se Miky.
"Co s tou holkou je?" zamračila se Kirara a podívala se na Mikyho s ustaraným výrazem ve tváři.

Jsme opět v Konoze
V obou vesnicích se dělo to samé. Dívky se držely dál a stráže si nevěděly rady.
"Neboj, neublížíme ti. Stalo se ti něco? Jak se jmenuješ?" opatrně vyzvídaly stráže z Listové. Tmavovláska ucouvla ještě o jeden krok.
"Nemusíš mít strach. Tady jsi v bezpečí. Hele, já jsem Izumo a tohle je Kotetsu. Jak říkají tobě?" usmál se mladý shinobi na dívku. Ta jen vystrašeně polkla. "To je zbyt…"
"Shiori," zašeptala a přerušila tak vzdychajícího Kotetsu.
Její hlas napovídal, že už dlouho nemluvila, jejímu sípavému dechu totiž strážní skoro neporozuměli.
"Shiori, to je hezké jméno," usmál se Izumo a dívka překvapeně zamrkala.

Přesunujeme se zase do Suny
Miky jen pokrčil rameny. Neuměl být taktní, a tak to chtěl nechat všechno na Kiraře.
"Neboj se, neublížíme ti. Jenom se chceme zeptat, proč jsi tady," usmála se žena.
Jak už světlovlasá dívka pochopila, jmenovala Kirara.
"Ženská, jestli jí přemluvíš, tak tě asi pozvu na ramen do Konohy," mávl rukou strážný.
Jeho parťačka ho jemně praštila po hlavě a opět se zadívala do koruny stromu. Sledovala dívčiny pohyby. Byly plné strachu a nedůvěřivosti. Bylo na dívence vidět, že má strach. Z čeho, to už ale Kirara nevěděla.
"Nemusíš se nás bát," zopakovala. "Jmenuji se Kirara a tohle je Miky."
Dívenka Mikyho jen přelétla očima, ale na Kiraru se zadívala pozorněji. Probodávala jí svýma modrýma očima a Kirara si připadala jako pod rentgenem.
"Jak se jmenuješ ty?" zeptala se po chvilce žena.
"Nepovede se ti to," začal opět vidět neúspěch Miky.
"A..Akane," zachraptěla dívka.
Bylo znát, že dlouho s nikým nemluvila, protože její chraptivý dech sotva Kirara slyšela, a to se jí říkalo Rys ze Suny.

Co se řeší v Konoze?
V sousední zemi teď naopak řešily jiné problémy.
"Co s tebou? Bojíš se nás jak čert kříže. Možná bychom tě měli zavést k naší Hokage a…" "Jo a ta ji dorazí úplně, chudinku. Víš, že ona není na jemnější zacházení," ztlumil hlas Kotetsu.
Izumo se podrbal na hlavě.
"To sice není, ale šéfuje tady. Když ji tam neodvedeme, kdo myslíš, že to schytá? Jasně, že my!"
"Dobře, dobře. Jenže pochybuju, že s náma někam půjde," zamával rukama na obranu Kotetsu.
"Shiori, teď půjdeš s námi, ano? Dovedeme tě... Neboj!" snažil se uklidnit zmítající se dívku. "Pryč, pryč…" opakovala jako smyslů zbavená a očima těkala sem tam.
"Klid," chytil ji za ruku Izumo, ale Shiori se mu vytrhla a uskočila tak prudce, že zády narazila na zeď za sebou a zhroutila se.
"No a takhle to potom dopadá," vzdychl Kotetsu. "Berem ji ke Godaime, než se zase začne cukat. Na tohle nemám nervy," upozornil Izuma, který pokrčil rameny a bezvládné tělo dívky zdvihl do náruče.

Je tu rozdíl?
V Suně se Akane sice nezhroutila, ale odmítala slézt ze stromu. Na slova útěšná slova nereagovala a na každý rozkaz, který jí nějak měl přimět slézt, kroutila záporně hlavou.
"Budeme muset zavolat Kazekageho sem, jinou možnost nevidím," pokrčila rameny Kirara.
"No tos uhádla," poklepal si na čelo Miky. "Myslíš, že on se sem potáhne jek kvůli ní?"
"Bude muset," zazubila se žena.
"Tak to odmítám! To jí radši sundám," začal protestovat shinobi a chystal se vylézt za Akane.
Kiraře nezbylo nic jiného než čekat.
Miky se došplhal až za Akane. Dívka měla oči rozšířené strachem a ústa se jí pohybovala, jako by něco říkala. Bohužel, nebylo slyšet, co.
Miky se pomalým tempem sunul za Akane. Doufal, že když nebude dělat rychlé pohyby, že se nesplaší nebo něco podobného. Naneštěstí to bylo opačně. Jakmile jí měl na dosah ruky, Akane vyletěla výš do koruny stromu na slabší větve, na které už Miky bohužel nemohl vylézt.
Slezl tedy dolů a bezradně se postavil vedle Kirary.
"Co se to tu děje?" ozval se za nimi chladný hlas.
Kirara a Miky se zděšeně otočili.
"Temari-san," vyjekla Kirara. "Našli jsem tu dívku, ale chová se divně, bojí se nás."
"Miky, skoč pro Gaaru!" rozkázala rozhodně Temari a postavila se vedle Kirary.
"Hai, Temari-san!"
Miky zmizel v ulicích Suny a Temari si zvědavě prohlížela Akane.

Kluci to pěkně schytají…
"To ani nejste schopní zjistit, kdo to je a co tady dělá?" rozlehl se hlas Páté Hokage po její pracovně. Strážní se jen přikrčili. Shiori sebou hrozivě trhla a rozeběhla se ke dveřím. Její útěk se bohužel nezdařil. Dveře se v tu samou chvíli otevřely a dovnitř vešel vysoký muž. Dívka uskočila a teď se krčila v koutu místnosti.
"Ještě by to chtělo popcorn a byla by to slušná komedie," zašeptal Kotetsu Izumovi.
"Jo, jenže teď nám sranda skončí," oplatil mu to Izumo a úzkostlivě se podíval na Hokage. Ta si překvapeně měřila dívku krčící se v koutě.
"Volala jste mě, Tsunade-sama…" promluvil muž okamžitě, jakmile vstoupil, ale teď se zarazil a pohledem zalétl k třesoucí se postavičce v rohu.
"Já myslel, že mučení zakázal už Třetí," poznamenal ironicky a vrazil ruce do kapes. Tsunade se napjaly svaly v obličeji.
"A dost!" zařvala na celou pracovnu. "Vy dva k bráně! Okamžitě!" ukázala na strážné, kteří její rozkazy bleskově splnily. "Ty Kakashi, můžeš chvilku počkat a Shizune, ty mi dones… no, víš, co myslím. A nezapomeň nějakou dobrou lahvinku saké," pokynula své asistentce a zabořila se hlouběji do křesla.
"A teď vyřešíme tebe," dodala směrem k dívce a složila ruce na stůl.
"K tomu mě tady nepotřebujete," začal se vymlouvat Kakashi, ale Pátá ho jen zpražila pohledem a znovu se začala věnovat neobvyklé návštěvě.
"Takže, ty jsi Shiori, že?" usmála se na dívku. Ta jemně přikývla, ale nepřestala se tisknout ke studené zdi. Ta se zdála být její jedinou oporou.
"Tak tohle bude hodně náročný," zamumlala si pro sebe Tsunade. "Ty láhve jsem chtěla mít aspoň dvě."

A jak to vypadá v Suně…
"Tak co se děje?" ozval se za nimi podobný hlas, jako měla Temari.
"Gaaro," otočila se na Kazekageho Temari. "Problém je s tou dívkou."
"Jaký problém?"
"Nechce dolů," oznámila stručně Kirara.
"To všechno musím fakt vyřizovat já?" povzdechl si Gaara.
Písek ho vynesl na úroveň dívky.
"Jak se jmenuje?" křikl dolů.
"Akane, Kazekage-sama," odpověděla Kirara.
Gaara se tedy znova otočil na dívku.
"Půjdeš se mnou, ano? Já ti neublížím," řekl tiše a pevně jí uchopil.
Jakmile Akane ucítila pevný stisk, začala se vzpouzet, jenže Gaara jí nepustil, i když se zmítala tak, že by jí normální člověk upustil.
Postavil jí na zem a doufal, že jim neuteče. To však Akane ani neměla v plánu. Z dálky totiž něco zaslechla a opět se tedy přitiskla ke kmeni stromu.
"Kazekage-sama! Kazekage-sama!" ječel z dálky jeden jounin. "Ve vaší pracovně se něco dělo!"
Jakmile Akane zaslechla křik, psychicky to už nevydržela a omdlela.
"Tos tomu dal," povzdechl si Gaara a zpražil jounina pohledem. "Říkal jsem, že mám něco důležitého a nemáte mě rušit."
"Gomennasai, Kazekage-sama,ale je to naléhavé."
"To se uvidí," zamračil se Gaara. "Temari, vem jí prosímtě a vy se vraťte k bráně," vydal poslední rozkazy než se vydal do své kanceláře. Temari ho následovala s Akane v náručí.

Poznámky: Tuhle povídku jsem začala psát spolu se Sayoko jako spoluautorskou. Já píšu o situaci v Konoze (Listové) a Sayoko v Suně (Písečné). Každá má svou dívku, každá píše, co jí napadne k ní a pak to dáváme dohromady. Takže, nedivte se Shiori, tu píšu já xD Začátek jsme poskládaly spolu. Doufáme, že se bude líbit, protože jsme vymýšlely děj dlouho a dalo nám to pořádně zabrat. Nakonec jsem ale inspiraci našla... v hračkách svýho synovce a už to jelo :D
Ty nadpisy jsou pro ty, co by se neorientovali, příště už se takhle skákat nebude :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Keriet* | Web | 16. dubna 2009 v 18:58 | Reagovat

Oh sugoi =D Tak to se těším na pokráčko! =)

2 Sabi ♥SB♥ | Web | 20. dubna 2009 v 16:25 | Reagovat

ZAJÍMAVÉ UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ

3 Teshimaru | E-mail | Web | 4. června 2009 v 20:02 | Reagovat

á, našla jsem zajímavou povídku, aspoň budu mít co dělat :) začátek je opravdu poutavý, no Izumo a Kotetsu pořád stejní rošťáci a Temari opět úžasná, aspoň tak mi připadají jak v anime, tak trochu i tady :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama