Duben 2009

2. kapitola - Problémy začínají

30. dubna 2009 v 19:30 | modrá-víla |  Povídka Tajemství dávné minulosti
tajemství dávné...
2.kapitola - Problémy začínají

6. kapitola - Strach ukrytý uvnitř duše

30. dubna 2009 v 19:20 | modrá-víla |  Povídka Nalezená hime
Nalezená hime
6.kapitola - Strach ukrytý uvnitř duše

Ty jsi byla shinobi?

27. dubna 2009 v 22:01 | Akumakirei |  Tak spaste naše duše
I ona měla právo na život. Když je Smrt jiná, než čekáte. Praštěná osůbka a zároveň trpící bytost. Jaká byla kdysi

V zatemněné místnosti se tetelil zkažený vzduch, přesto však nedokázal zabránit ženě tiše vzlykat. Seděla vedle lože, na kterém ležel muž s poklidným výrazem. Vypadal, jako by spal. Ano, opravdu spal, ale navěky. Už neotevře své hnědé oči, nevstane z lůžka, neutiší plakající ženu. Ruce plné mozolů měl položené přes sebe, jindy přísně sevřené rty nahradil lehký úsměv. Ženě z očí skanuly další slzy.
Váhavě natáhla svou ruku a lehce se dotknula jeho tváře. Jak čekala, nic se nezměnilo. Už se na ni neusměje. Prudce ruku přitáhla k tělu a znovu se usedavě rozplakala. Vlasy se jí svezly do obličeje a skryly tvář před světem. Pokojem se prohnal jemný vánek a trochu jí nadzvedl jeden těžký pramen. Vyděšeně vzhlédla.
Kde se v zavřeném pokoji mohl vzít vítr? Otočila se ke dveřím, ty však byly zavřené. Její pohled putoval k oknům, ale i ta byla zavřené na petlici. Znovu sklonila hlavu a dýchala na zkřehlé ruce. Už blázní…
Lehký poryv větru se odrazil od zdi a přeměňoval se na hustou mlhu. Vedle postele se pomalu začala zhmotňovat jakási postava. Tmavý kouř světlal a tvaroval se do postavy vysokého muže. Smutně se zahleděl na sedící ženu a vzdychl. Nemohl však nic měnit, vše už bylo dáno. Jeho život vyprchal. Trochu se k ní přiblížil a pokusil se ji pohladit po vlasech. Ruka však jen na prázdno pročísla vzduch.

Kajiura Yuki - Vanity

27. dubna 2009 v 18:57 | modrá-víla |  Hudba
Tak teď přesně víte, co u mě doma zní od odpoledne do noci. Od rána ne, protože škola volá (bohužel) xD No, mě se tahle písnička strašně líbí, našla jsem ji, když jsem hledala nový písničky do playlistu. Ten bohužel stávkuje a písničky přehrává jenom na 30 vteřin s vlastním mixem. Co nadělám...Našla jsem vám i text, sama bych to vážně neodposlouchala xD
Křehký jako květina

25. dubna 2009 v 22:22 | modrá-víla |  Na téma Harry Potter
Když zradíte pro dobrou věc, přesto jste zrádce. Příběh jednoho bláhového snu, který se rozříštil na střepy a zůstala jen vzpomínka. A dvě malé květiny...
Věnováno Keriet*...

Konec a poděkování

25. dubna 2009 v 16:01 | Akumakirei |  Povídka-Proč já...
Aneb zpětná omluva všem, kteří mě tehdy povzbuzovali a ohromně podporovali.

Proč já... jsem z konohy nakonec smazala. Nepodporuji cílené borcení svých vlastních základů (kdo řekl, že se dům zbortí bez cihel, které si sami odstraňujeme, nettiex, nebo někdo jiný?), proto tu taky nechávám své otřesné jednorázovky ze začátku (však díky za tyto základové kameny). Ale tohle tu jen zavazelo a bilo mě do očí, kdykoliv jsem si svoji stránku otevřela.
Stokrát omílané téma drcené naivitou a neumělostí lepšího zacházení s jazykem, absolutně beze stylu. Navíc pokus o parodii, kterou psát neumím. Opravdu. Z respektu k vám, kteří ji kdysi četli (a komentovali/hvězdičkovali) jsem dlouho váhala, ale... Já si ji pamatovat budu (kdo chce také) a strašit tu nemusí, stejně bych ji už nedopsala.
A právě z respektu k vám jsem si všechny vaše reakce na ni uložila. Ty jsem úplně smazat nedokázala - strávili jste u toho spoustu času. Vážím si jich. Děkuju za ně. Mám je.

Když jsem si je ukládala a zpětně pročítala, všechny ty reakce mě několikrát dokázaly dojmout. Byli jste úžasnými čtenáři a já vám za to děkuju. S Proč já... jsem se moc daleko nedostala. Byl to neoriginální příběh psaný ještě v roce 2008, jedna mých z nejprvotnějších věcí.
Neji a Kamlyn a jejich rádoby vtipné (a velice šílené) drama mělo skončit rozvíjející se intimitou; romantikou, opravdu jsem se o ni chtěla poprvé pokusit! A nepodařilo se. Já prostě neumím psát humor ani romantiku. Příběh však měl gradovat ještě víc - Kamlyn se měla všeho vzdát a odejít s Nejim do jeho světa, do světa Naruta, který znala jen z obrazovky. S Nejim jako jedinou zárukou, že nezůstane sama.
Což se nepodařilo.
Jak roky plynuly, Neji měl nahradit Hiashiho ve funkci vedení Hyuuga klanu (protože NaruHina, to je pár, o které prostě nepřemýšlím a ani nechci snad nikdy psát). A začít se stávat více méně kopií svého strýce s Kamlyn po boku a jejich překrásnou dceruškou Yoko.
Kamlyn se měla tomuto bránit.
Jestli úspěšně či ne, to už by bylo další otázkou. Sama nevím, dnešní pohled je jasné ne (drama by skončilo zlomenou Kamlyn a břichem s druhým dítětem). Ale to jsou roky a roky dál. Tak kdo ví.
Myslím, že bych u dobrého konce zůstala. Nakonec by k sobě Neji s Kamlyn zase cestu našli - skrz svoje děti a vzpomínky.

Proč já... jsem však vděčná za jednu věc - byl to můj další stupínek na cestu výš. Díky tomuto dílu jsem dokázala napsat Nevěsty, Prodavačky, mraky experimentální poezie, nějaké lepší jednorázovky i Píseň, to všechno jste si ode mě mohli přečíst. A za to vděčíme i Proč já... Tak se na mě prosím nezlobte, že jsem ji tenkrát nedopsala.
Možná kdybych příběh dokončila, nenapsala bych některé z těch dalších ukončených.
Děkuju. Byli jste skvělí.

leden 2016

Harpyje

25. dubna 2009 v 14:55 | modrá-víla |  Atlas zvířat
Latinsky: Harpia harpyja

Řád: dravci

Hmotnost: 3-4,5 kg

Velikost: 80-90 cm

Mláďata: 1-2

Výskyt: Tropické deštné lesy, spíše sever jižní Ameriky.

Suteki da ne

25. dubna 2009 v 14:27 | modrá-víla |  Hudba
Našla jsem moc hezkou písničku a pokud seženu překlad, máte ho tady. Video je z Final Fantasy X, nebo alespoň tohle tam bylo napsaný. Sama jsem to neviděla. No, doufám, že se bude líbit... Já si ji teda pořád pouštím v mp3 xD5. kapitola - Den, kdy země začala pukat

16. dubna 2009 v 20:25 | modrá-víla |  Povídka Nalezená hime

5.kapitola - Den, kdy začala země pukat

Prolog

15. dubna 2009 v 23:15 | modrá-víla |  Povídka Tajemství dávné minulosti

Byl to úplně obyčejný den. Ptáci zpívali, slunce svítilo a vesnice se nacházela v mlžném oparu rána. Nikdo ještě netušil, že brzy se vše změní. Netušili, že se jejich životy ocitnou na kolotoči událostí a budou mít co dělat, aby se z něho dostali. Tento den totiž bude výjimečný pro hodně lidí.

Ex ungue leonem

12. dubna 2009 v 1:03 | modrá-víla |  Na téma Naruto
Jsem pták, kterého do klece dali,
potom se na něj dívali a smáli.


Menší problém...

10. dubna 2009 v 10:37 | modrá-víla |  Aktuálně
Vyskytla se menší zrada xD
Myslela jsem, že teď o Velikonocích budu mít chuť a čas přidávat nový články, ale protože se nenacházím doma (s tím jsem od začátku počítala) nemám svůj počítač, ale ségřin notebook. To by tak nevadilo, bohužel prcek (čti můj synovec) se nějak naštval a jak na něm hrál nějakou hru, vylámal půlku klávesnice. Jak říkám, zabít je někdy málo.
Teď tady mlátím do klávesnice jak blázen, protože pravý shift vůbec nefunguje, M se musí mačkat s velkou silou, protože jinak se nenapíše, mezerník mi odskakuje a levej Alt se nahradil velkou dírou. Budu se snažit, ale už napsání tohoto mi silně leze na nervy :D
Budu s tím bojovat (já ten pravej shift donutím poslouchat a m se mi vynechávat nebude! :) Proto mi prosím přejte velkou trpělivost a nežasněte nad chybami či vynechanými písmenky. Silně si začínám připadat jako datel xD Články budou teď přibývat asi hlavně večer ;)
PS.: No a protože se tyhle oznámka a věcičky hromadí, založila jsem novou rubriku Aktuálně. Pro vás to není životně nezbytný vědět, ale já v tom aspoň nebudu mít binec :D

P. I. Čajkovskij - Cukrová víla

6. dubna 2009 v 15:53 | modrá-víla |  Hudba

Jsem já normální? V autobuse si nejdřív pustím Čajkovského, pak Kabát, přejde to na Enyu a zakončím to Billy Talentem :D No, já mám ráda hodně hudebních stylů, ale co opravdu nemusím, tak to je dechovka. Ta mi k srdci nepřirostla.
Navíc mě začíná chytat menší absťák... dochází mi Tofínci! Úžasná karamelová vafle... No jo, vracím se zpět do přítomnosti :D Ale ve středu jedu pryč do místa, kde Tofínky mají, takže krize bude zažehnána :D Celé Velikonoce nebudu doma, ale možná díky tomu můžete čekat víc povídek a činnosti, protože budu mít čas něco sepsat... Já se tak těším... na Tofínky xD
PS.: Já vážně nekoušu :D Já jsem za komentáře vděčná... a moc...

9. kapitola - Rýže a nechtěná záchrana

6. dubna 2009 v 15:30 | modrá-víla |  Povídka-Proč já...
Proč já...

9.kapitola - Rýže a nechtěná záchrana


9. kapitola - Kasei

4. dubna 2009 v 20:20 | modrá-víla |  Povídka Nepolapitelná mrcha
nepolapitelná mrcha
9.kapitola - Kasei

4. kapitola - 5:3 pro psaní

3. dubna 2009 v 21:56 | modrá-víla |  Povídka Nalezená hime
Děsivé období je tak zhruba za mnou, takže bych se konečně mohla dokopat k tomu, abych napsala nějakou tu slíbenou povídku ;) Já vím, že jsem hrozná, ale dřív to prostě nešlo. Včera mi navíc nešel spustit blog.cz a nemohla jsem přidat nový díl povídky Nalezená hime. Máte ho tady :)

4.kapitola - 5:3 pro psaní